Wybierz język:
PLEN
09.10.2023

„Chłopi” – uroczysta premiera z udziałem gwiazd

„Chłopi” – uroczysta premiera z udziałem gwiazd

 W wydarzeniu udział wzięli twórcy oraz liczni goście. Do kin w całej Polsce „Chłopi” trafią 13 października – w wybranych kinach bilety już w przedsprzedaży. Z kolei dziś premierę ma singiel „Jesień – Tańcuj”, pierwszy z czterech autorstwa L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra, które powstały do malowanej adaptacji „Chłopów”.

Podczas uroczystej premiery w kinie pojawili się twórcy, w tym duet reżyserski DK Welchman i Hugh Welchman, producent Sean Bobbitt oraz członkowie obsady: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk, Cezary Łukaszewicz, Małgorzata Kożuchowska, Sonia Bohosiewicz, Dorota Stalińska, Andrzej Konopka, Maciej Musiał i Julia Wieniawa. 

Nie zabrakło odpowiedzialnego za muzykę do filmu Łukasza L.U.C.-a Rostkowskiego & Rebel Babel Film Orchestra. Dziś premierę ma singiel „Jesień – Tańcuj”. Ten i kolejne nawiązywać będą zgodnie z duchem powieści Reymonta do czterech pór roku.


Smartlink do singla w serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/JesienTancuj

Zobacz klip

Jesienią odbyło się wesele Boryny i Jagny i właśnie do tego wydarzenia nawiązuje roztańczony utwór, stworzony w duchu łączenia pokoleń i gatunków muzycznych. Hipnotyzujące głosy Kayah, Laboratorium Pieśni i Dagadana połączone zostały z brzmieniem tradycyjnej kapeli Tęgie Chłopy w ramach międzynarodowej orkiestry RBFO. Tak, jak Reymont zbudował językową katedrę barokową z chłopskich słów i powiedzeń, tak L.U.C. stworzył bogatą i barwną muzykę filmową, wykorzystując wyłącznie autentyczne i akustyczne instrumenty historyczne. Tekst do utworu Rostkowski stworzył w oparciu o setki słów i cytatów z „Chłopów”.

Singiel, podobnie jak i cały projekt, jest mieszanką naturalizmu i impresjonizmu, łącząc tradycyjne brzmienia i transowość z nowoczesną formą producencką, opartą na zapętlaniu i współczesnej artykulacji brzmieniowej.

Całość, w nawiązaniu do międzynarodowego charakteru produkcji (film malowany był w 4 krajach słowiańskich), stanowić będzie bogate kompendium muzyki słowiańskiej stworzone przez prawie 100 muzyków z Polski, Ukrainy i Białorusi pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. 


PRZEDSPRZEDAŻ

„Chłopi” trafią do kin 13 października, jednak bilety na seanse można już kupić w przedsprzedaży. 

Chwilę przed premierą filmową nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się ekskluzywne, ilustrowane wydanie nagrodzonego noblem dzieła Władysława Stanisława Reymonta. W księgarniach już 11 października. Link do zakupu:

https://kulturalnysklep.pl/product-pol-100042-Chlopi-Wydanie-kolekcjonerskie.html

Producent rozpoczął sprzedaż obrazów z filmu. Pierwsze ręcznie namalowane kadry można zakupić w sklepie internetowym:  https://shop.thepeasantsmovie.com.


* * *

ZWIASTUN FILMU

Wstecz
Starsze aktualności
25.10.2023

Czytaj więcej
„Chłopi” – uroczysta premiera z udziałem gwiazd
09.10.2023

„Chłopi” – uroczysta premiera z udziałem gwiazd

Czytaj więcej
„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara
09.10.2023

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Czytaj więcej

Kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość e-mail.

ADRES
Breakthru Productions Sp. z o.o.
Cieszyńskiego 15-17
81-881 Sopot

TELEFON
+48 58 333 47 33

E-MAIL
office@breakthrufilms.pl