Wybierz język:
PLEN
Kateryna Ocheredko

Kateryna Ocheredko

Supervisorka Animacji Malarskiej z Ukrainy

Kateryna jest ukraińską artystką, która jest również członkinią Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Od 2008 roku brała udział w wielu wystawach indywidualnych i uczestniczyła w ukraińskich i międzynarodowych konkursach. W 2020 roku otrzymała nagrodę "Silver Key Honor Award" od Cypryjskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W latach 2012-2018 wraz z siostrą pracowała nad mozaikowymi kompozycjami Katedry Przemienienia Pańskiego w Kijowie. Za tę pracę otrzymały nagrodę Metropolity Kijowskiego i całej Ukrainy, Prymasa Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Włodzimierza. W latach 2016-2023 pracowała nad filmami animowanymi Twój Vincent i Chłopi jako supervisorka i animatorka. Jej prace są kolekcjonowane i wystawiane na Cyprze, Ukrainie, w Chinach i Egipcie. Jej ulubione media to malarstwo, grafika, mozaika i animacja.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
To była wielka przyjemność pracować z tym zespołem, obserwować jego rozwój i sukces. Jestem wdzięczna za wsparcie, profesjonalizm i zaangażowanie w projekt.

https://www.instagram.com/kateryna_ocheredko_art/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063685914051
https://www.linkedin.com/in/kateryna-ocheredko-079338a7/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Vladimir Vinkić

Vladimir Vinkić

Supervisor Animacji Malarskiej z Serbii

Vladimir ukończył Wydział Sztuk Pięknych w Belgradzie oraz Accademia di Belle Arti we Florencji. Jego prace są fuzją różnych mediów - od malarstwa, rzeźby, ilustracji, fotografii i cyfrowo generowanych obrazów 3D po animację i wideo. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, a jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach. W 2016 roku pracował jako animator przy produkcji filmu Loving Vincent. W ramach projektu Chłopi pracował jako kierownik artystyczny, kierownik ds. malarstwa cyfrowego, główny animator malarstwa olejnego oraz malarz klatek kluczowych.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Współpraca ze wszystkimi zespołami oraz dzielenie się wiedzą.

https://www.facebook.com/VladimirVinkicArtist/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Zofia Słupczyńska

Zofia Słupczyńska

Malarka z Polski

Zofia jest studentką malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. W 2021 roku obroniła dyplom licencjacki ze specjalności rysunek pt. “Portret współczesnej kobiety. Cykl rysunków” pod kierownictwem prof. dr hab. Sławomira Kuszczaka. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych oraz organizowała wystawy indywidualne (m.in. wystawa dyplomowa w Galerii „Szewska” w Poznaniu, wystawa „Korzenie” w Sopocie oraz wystawa „Figurama” we Wrocławiu oraz na zamku Valec w Pradze w Czechach). Od 2022 roku pracowała przy produkcji filmu Chłopi. Zajmowała się malowaniem ujęć oraz efektami wizualnymi (inbetweening). Obecnie zajmuje się malarstwem portretowym oraz haftem artystycznym. Inspiracje czerpie z otaczającej rzeczywistości, a przede wszystkim - z ludzi i ich zachowań. Szczególnie bliska Zofii jest postać kobiety i to ona widnieje w dużej części jej prac.

https://www.facebook.com/z.slupczynska.art
https://www.instagram.com/z.slupczynska.art

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
To było miłe doświadczenie móc być blisko malarstwa, które uwielbiam, a także spędzać czas z tak niesamowitą ekipą.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Tetiana Ocheredko

Tetiana Ocheredko

Malarka z Ukrainy

Tetiana pochodzi z Kijowa w Ukrainie. Od 2012 roku jest członkinią Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Na swoim koncie ma już 9 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w ponad 20 ogólnoukraińskich i 45 międzynarodowych konkursach malarskich i graficznych oraz wystawach w Europie, Chinach, USA, Australii i na Cyprze. Za serię prac graficznych otrzymała nagrodę "Silver Key Honor Award" od Cypryjskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w 2020 roku. W latach 2012-2018 wraz z siostrą pracowała nad kompozycjami mozaikowymi Katedry Przemienienia Pańskiego w Kijowie. Za tę pracę otrzymały nagrodę Metropolity Kijowskiego i całej Ukrainy, Prymasa Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Włodzimierza. W latach 2016-2023 pracowała jako animatorka przy filmach Twój Vincent i Chłopi. Jej prace znajdują się w kolekcjach muzealnych na Cyprze, Ukrainie i w Egipcie. Zajmuje się malarstwem, grafiką, mozaiką i animacją.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
To był wspaniały czas, podczas którego dwie sztuki połączyły się w jedno, a moje doświadczenie mogło stać się fundamentem czegoś zupełnie nowego w świecie kina. Miło wspominam fantastyczny, inspirujący i wspierający zespół. Poczucie bycia częścią czegoś większego było niesamowite - to była niezwykła dwuletnia przygoda.


https://www.instagram.com/tetiana_ocheredko_art/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063675517749

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Lenka Krstić

Lenka Krstić

Malarka z Serbii

Lenka jest absolwentką Akademii Malarstwa Klasycznego. Umiejętności zdobyte podczas studiów wykorzystała w malarstwie ściennym, którym obecnie najczęściej się zajmuje. Od murali na zamówienie po tętniące życiem projekty uliczne jej prace zdobią teraz miejskie ściany i cieszą oko harmonijnym połączeniem klasycznej finezji i współczesnego storytellingu, pozostawiając trwałe wrażenia wizualne na odbiorcach. Lenka zarządza dynamicznym zespołem artystów tworzących murale, sprawiając, że indywidualne talenty tworzą tętniące życiem dzieła sztuki, które zdobią zarówno przestrzenie korporacyjne, jak i ulice miast.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Zdobyłam cenne doświadczenie, mogąc dbać o ciągłość pracy na projekcie i stale ucząc się od moich przełożonych.

https://www.viralmural.rs/
https://www.instagram.com/viral_sr/
https://www.linkedin.com/in/lenka-krsti%C4%87-2b311a258/?originalSubdomain=rs

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Mateusz Deryniowski

Mateusz Deryniowski

Malarz z Polski

Mateusz mieszka w Lubatowej, wiosce koło Krosna na Podkarpaciu, gdzie chodził także do szkoły plastycznej. Jego dalsza edukacja odbywała się w Krakowie na tamtejszym ASP (wydział malarstwa). Lubi malować, ale interesują go również inne formy sztuki (grafika, fotografia, animacją, tworzenie instalacji itp.) W przyszłości chciałby zarabiać na sprzedawaniu własnych obrazów.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Sama praca oraz przebywanie z inspirującymi ludźmi

https://www.instagram.com/deryniowski/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Jelena Vezmar

Jelena Vezmar

Malarka z Serbii

Jelena jest malarką mieszkającą w Belgradzie, gdzie ukończyła także studia na Wydziale Sztuk Stosowanych w 2020 roku. Podczas studiów otrzymała szereg nagród i brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych wystawach. Poprzez swoją sztukę stara się dotrzeć do obszarów ludzkiej pamięci i zachowań, które są unikalne, a jednocześnie są bardzo uniwersalne dla każdego człowieka. Przez ostatnie dwa lata pracowała nad produkcją Chłopów, w ramach której namalowała wiele kadrów do filmu. Ostatnio pracowała nad wieloma osobistymi projektami, a także - nad innymi projektami filmowymi. Ma nadzieję dzielić się swoją sztuką ze światem i odkrywać wszystkie możliwości, jakie może przynieść jej kariera artystyczna.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Udoskonalanie mojej techniki malarskiej oraz eksplorowanie nieskończonych możliwości farb Cobra.

https://www.instagram.com/jpereca?igsh=NDc3dnR1d2Jtc3Zs

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Nina Puhar

Nina Puhar

Malarka z Serbii

Nina jest artystką wizualną mieszkającą w Belgradzie w Serbii. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych w Belgradzie, gdzie została uznana za najlepszą studentkę swojego pokolenia. Do tej pory zorganizowała trzy wystawy indywidualne oraz aktywnie uczestniczyła w licznych wystawach grupowych i projektach. Jej zainteresowania artystyczne koncentrują się wokół snów i odkrywania zatartych granic między rzeczywistością a wyobraźnią. Podczas gdy jej głównym medium jest olej na płótnie, Puhar zagłębia się również w tworzenie instalacji, modeli 3D i rysunków. Portale, zintegrowane z jej metafizycznymi krajobrazami, służą jako narzędzia do budowania wciągającego, ponadczasowego doświadczenia. Niektóre z nich są skrupulatnie realistyczne, zachęcając do łatwej projekcji, podczas gdy inne, abstrakcyjne w formie, skłaniają do samodzielnej eksploracji. Puhar jest chętnie dzieli się swoim wyimaginowanym światem z szerszą publicznością, którą zaprasza do spojrzenia na jej unikalne wizje napędzające jej sztukę.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Chłopi to magiczne połączenie animacji i malarstwa, moja ulubiona kombinacja!

https://readymag.com/ninapuhar/3027373/
https://www.instagram.com/nina.puhar.art/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Mariia Kovtunovych

Mariia Kovtunovych

Malarka z Ukrainy

Mariia jest ukraińską ilustratorką, projektantką i artystką. Zajmuje się ilustracją cyfrową, grafiką i malarstwem olejnym. Urodziła się w Czernihowie na Ukrainie, a od 2022 roku mieszka w Gdańsku. Mariia odkryła, że kreatywność jest wielkim wsparciem w trudnych czasach, służąc jako podpora nie tylko dla samej artystki, ale także dla osób wokół niej - dlatego nadal będzie tworzyć.

https://www.instagram.com/fox_with_chicken_in_the_box/
https://www.behance.net/version1701
https://ocheredkokovtunovych.etsy.com

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Miljana Mitrović

Miljana Mitrović

Malarka z Serbii

Miljana urodziła się w Belgradzie. Ukończyła tam Wydział Sztuk Pięknych z tytułem magistra malarstwa. Wcześniej ukończyła Szkołę Projektowania, gdzie otrzymała nagrodę dla najlepszej studenkti na wydziale projektowania tekstyliów. Uczęszczała również do Szkoły Talentów (Lady School w Belgradzkim Centrum Młodzieży) i brała udział w wielu projektach i wystawach. W swojej twórczości skupia się głównie na portretach i martwej naturze.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Cieszyło mnie, gdy moje malarstwo ożywało.

https://www.instagram.com/ja.slikar/
https://www.facebook.com/ja.slikar.mm
https://www.saatchiart.com/jaslikar

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Teodora Nikolić

Teodora Nikolić

Malarka z Serbii

Teodora pochodzi z Belgradu. Ukończyła tam School of Design. Tytuł licencjata uzyskała w 2019 roku, a magistra - w 2020. Tego samego roku rozpoczęła również studia doktoranckie w dziedzinie sztuki. Została ogłoszona najlepszą absolwentką roku oraz otrzymała kilka nagród i wyróżnień za swoją pracę. Zorganizowała dziesięć wystaw indywidualnych i uczestniczyła w ponad czterdziestu wystawach zbiorowych. Otrzymała Stypendium dla Wyjątkowo Uzdolnionych Studentów od Ministerstwa Edukacji, Nauki i Rozwoju Technologicznego oraz Stypendium Dositeja od Ministerstwa Młodzieży i Sportu. W 2021 roku została członkiem ULUS (Związek Artystów Plastyków Serbii).

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Podobała mi się praca z niesamowitymi ludźmi, bycie częścią świetnego zespołu i malowanie w stylu, który kocham.

https://www.instagram.com/teodoramnikolic/

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Milena Brkovic

Malarka z Serbii

Milena, urodzona w 1996 roku w Belgradzie, ukończyła Szkołę Projektowania w 2015 roku i w tym samym roku rozpoczęła studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Absolwentka studiów magisterskich w dziedzinie sztuk pięknych w 2020 roku na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem profesora Branko Rakovica. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i jest członkinią ULUS od 2022 roku. W przyszłości ma nadzieję pracować nad podobnymi projektami jak Chłopi.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Podobał mi się sam proces malowania animacji i zdobywanie nowych doświadczenień.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Biserka Petrovic

Biserka Petrovic

Supervisorka Animacji z Serbii

Biserka jest serbską artystką, która ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych w Belgradzie i Accademia di Belle Arti we Florencji we Włoszech. Podczas studiów zdobyła włoskie, norweskie i serbskie stypendia naukowe. Mieszkając we Florencji, uczyła malarstwa w międzynarodowej akademii sztuki Accademia del Giglio i pracowała jako artystka w Muzeum Palazzo Strozzi. W 2016 roku pracowała także przy produkcji Twój Vincent. Zorganizowała 16 wystaw indywidualnych i ponad 40 wystaw zbiorowych w Serbii i we Włoszech. Jej prace są częścią prywatnych i publicznych kolekcji sztuki w Serbii i za granicą. Inspirują ją silne kontrasty, percepcja i emocje.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Sprawianie, że obrazy ożywają, oraz praca z niezwykle utalentowanymi ludźmi.

www.biserkapetrovic.com
https://www.instagram.com/biserkapetrovic/

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Hanna Dobrodii

Malarka z Ukrainy

Hanna rozpoczęła swoją przygodę ze sztuką w szkole artystycznej, kontynuowała naukę w Krymskiej Szkole Artystycznej imienia M. Samokysha, a swoją edukację ukończyła w Kijowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje jako malarka i lubi ilustrować. Współpracowała z wydawnictwami "Piznaiko" w Ukrainie i "La Gazette" we Francji. Spędziła również dużo czasu na pracy z dziećmi. Hanna jest pozytywną i towarzyską osobą, uwielbia podróżować i poznawać nowych ludzi.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Najmilej wspominam kreatywną atmosferę, możliwość zdobywania nowej wiedzy i ciekawą pracę.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Sofija Bulog

Sofija Bulog

Malarka z Serbii

Sofija urodziła się w 1997 roku w Bor w Serbii. W 2020 roku ukończyła studia licencjackie na wydziale sztuk stosowanych w Belgradzie na kierunku malarstwo stosowane, a w 2021 roku obroniła tytuł magistra na tym samym wydziale. Kilkakrotnie prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych. W 2021 roku została członkinią Związku Artystów Plastyków Serbii - ULUS. Mieszka i pracuje w Belgradzie. Jej sztuka służy jako brama do niezbadanych wymiarów, w których metafizyczne koncepcje przeplatają się z gęstym gobelinem podświadomości. Poprzez skomplikowane pociągnięcia pędzla i żywą paletę, Sofija ujawnia ukryte połączenia między tym, co namacalne i eteryczne.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Praca nad filmem Chłopi pozwoliła mi połączyć moją pasję do sztuki z dynamicznym światem animacji, sprzyjając tworzenia się kreatywnego środowiska, w którym każda klatka stawała się płótnem do opowiadania historii. Atmosfera współpracy w zespole jedynie wzmacniała te doświadczenia.

https://www.instagram.com/sophe.art/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Marta Krasowska

Marta Krasowska

Malarka z Polski

Marta urodziła się w 1992 roku w Olecku. Jest absolwentką wydziału malarstwa ASP w Gdańsku ze specjalizacją sztuka w przestrzeni publicznej. Zajmuje się malarstwem w technice mieszanej, malarstwem cyfrowym, ilustracją oraz animacją. Uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych, współrealizatorka sgraffito na ul. Szerokiej w Gdańsku. Interesuje się sztuką bioartu, performancem i malarstwem materii. Prywatnie miłośniczka psów i filmów animowanych.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
W pracy nad filmem Chłopi najbardziej ceniłam sobie możliwość pracy z wyspecjalizowanym zespołem kreatywnych ludzi. Dzięki temu doświadczeniu mogłam się wiele nauczyć i pracować w fantastycznej atmosferze.

https://www.artstation.com/marta12

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Martina Koljenšić

Martina Koljenšić

Malarka z Serbii

Martina to malarka akademicka i zawodowa śpiewaczka operowa. W 2020 roku ukończyła studia z malarstwa akademickiego. Jej styl malarski opiera się na studiowaniu stylów dawnych mistrzów i artystów takich nurtów jak renesans, barok, rokoko, klasycyzm, romantyzm, realizm i impresjonizm. Na jej spojrzenie na sztukę duży wpływ miało wykształcenie muzyczne i dobra znajomość historii muzyki, malarstwa i sztuk wizualnych, co wzmocniło jej zainteresowanie dawnymi ideałami malarskimi. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Do tej pory miała cztery udane wystawy indywidualne w Belgradzie: "Muzyka na płótnie" w Centralnym Klubie Wojskowym (2018), "Concentiõ" w Galerii Ostavinska (2020), "L'art pour l'art" w Domu Djura Jakšića (2020) i "Candor" w Galerii "Stepenište" (2021). Poza karierą malarską, artystka odnosi sukcesy jako śpiewaczka operowa i zagrała kilka głównych ról w Serbskim Teatrze Narodowym.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Praca nad filmem pozwoliła mi być częścią czegoś wyjątkowego, odkrywać innowacyjne techniki, ożywiać obrazy i jednocześnie doskonalić swoje umiejętności malarskie.

https://www.instagram.com/martina.koljensic.art
https://martinakoljensic.wixsite.com/mysite

 

https://www.instagram.com/martina.koljensic.art
https://martinakoljensic.wixsite.com/mysite

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Oleksandra Voronina

Oleksandra Voronina

Malarka z Ukrainy

Oleksandra uzyskała tytuł magistra malarstwa sztalugowego na Ukraińskiej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w 2016 roku. Jest członkinią Narodowego Związku Artystów Ukrainy i Konstnärernas Riksorganisation w Szwecji. Pracuje z kombinacją różnych technik, zasadniczo jej prace opierają się na obserwacji relacji między ludźmi. W swojej pracy skupia się także na wpływie ludzi lub grup społecznych na jej własne emocje i uczucia. Jej prace zostały wykorzystane do zilustrowania dwóch książek opublikowanych w 2016 i 2017 roku. Otrzymała kilka nagród na Ukrainie, w Niemczech i we Włoszech, a wybrane prace malarki znajdują się w prywatnych kolekcjach na Ukrainie i za granicą. Oleksandra aktywnie uczestniczy w najważniejszych międzynarodowych wystawach, aukcjach, targach sztuki i imprezach charytatywnych.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Odczuwałam pewną medytacyjną wręcz satysfakcję z faktu, że mogłam wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w tym projekcie. Zwłaszcza, że moje własne projekty twórcze nie wykorzystują tak realistycznego malarstwa. Podobała mi się praca pod okiem artystów kijowskim studiu, którzy jasno i stopniowo wprowadzali nas w proces pracy i pozostawiali dużo miejsca na samodzielną analizę naszego malarstwa.


https://www.instagram.com/oleksandravoronina/

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Mariusz Maksel

Malarz z Polski

Mariusz ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach – Wydział Artystyczny w Cieszynie. Obecnie kontynuuje swoją pracę twórczą, poświęcając się malarstwu. W swoich pracach często oddaje atmosferę samotności, tajemniczości i melancholii miejskich ulic. Przedstawione na obrazach budynki, ulice, a także postacie ludzkie mogą być interpretowane jako symbole codzienności, alienacji czy zgiełku wielkomiejskiego życia. Obrazy tworzy w technice olejnej. Finalista 22. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „Promocje” (2012) oraz II edycji „Projektu Edukacja Artystyczna” – ogólnopolskiego konkursu na najlepszy dyplom magisterski z lat 2011/2012. Finalista V Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz 2022. Na długiej liście konkursu malarskiego Jackson’s Painting Prize 2022 oraz 2023

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Chwila, kiedy pojawia się ruch, przekształcając statyczny obraz malarski w pulsującą formę życia.

https://www.instagram.com/maksel.art/
https://makselpainting.wixsite.com/malarstwo

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Klaudyna Hady

Klaudyna Hady

Malarka z Polski

Klaudyna jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, wydziału Grafika i Malarstwo. Dyplom magistra sztuki obroniła z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Mariana Kępińskiego. W 2016 roku Klaudyna dołączyła do grupy animatorów w BreakThru Films, gdzie malowała ujęcia do filmu Twój Vincent. W 2021/22 roku malowała ujęcia do Chłopów. Prowadziła w 2022/23 roku pracownię rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Obecnie współpracuje ze studiem, kontynuując swoją przygodę z animacją malarską. W swoich pracach podejmuje głównie takie tematy jak portret i pejzaż w technice olejnej. Eksperymentuje, łącząc żywicę i drewno z malarstwem.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Tworzenie animacji i ludzie, z którymi pracowałam

https://www.facebook.com/ KlaudynaHadymalarstwo
https://www.instagram.com/ klaudyna_hady

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Alicja Kajtanowska

Alicja Kajtanowska

Painter

Alicja jest artystką wizualną. Zajmuje się  głównie malarstwem olejnym i rysunkiem. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Filozofii na Uniwersytecie Gdańskim. W roku 2017 obroniła dyplom w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego. Była rezydentką Pomorskiego Inkubatora Kultury oraz stypendystką Miasta Gdańska (Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska dla osób fizycznych 2021). Najbardziej inspirują ją ludzkie historie zapisane na twarzach portretowanych osób.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Praca nad filmem Chłopi pozwoliła mi połączyć moją miłość do malarstwa z fascynującą sztuką animacji filmowej. Możliwość współpracy w międzynarodowym zespole sprawiła, że mogłam nauczyć się wiele od innych artystów

alicjakajtanowska.pl  
https://www.instagram.com/alicjakajtanowska/

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Anna Waluś

Malarka z Polski

Anna Waluś pochodzi z Koszalina. W 2010 roku z wyróżnieniem obroniła licencjat na Akademii Sztuk Pięknych w Palermo we Włoszech w pracowni Profesora Carlo Lauricella. Kontynuowała studia w Poznaniu na WSUS, gdzie w 2013 roku otrzymała tytuł Magistra Sztuki. Podczas studiów dwa razy otrzymała stypendium Erazmus, które pozwoliło jej na roczne studia i kilkumiesięczny staż w Hiszpanii. W 2016 roku pracowała jako malarz-animator przy produkcji „Twojego Vincenta”. Jest współzałożycielką grupy Wow Wall Studio, która od 2017 roku zajmuje się malarstwem wielkoformatowym na ścianach budynków. Zaprojektowała i namalowała kilkadziesiąt murali. Jej autorskie projekty, które często były częścią dużych wydarzeń, można oglądać w wielu miastach w Polsce. W 2023 roku pracowała jako malarz-animator przy produkcji filmu „Chłopi”. Zajmuje się również ilustracją i malarstwem olejnym. Jej prace były wystawiane w Polsce, Europie i USA.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Wspaniale było malować do tak dużego i pięknego projektu oraz przebywać wśród inspirujących ludzi z pasją.

www.annawalus.art
https://www.facebook.com/aniarti.art
https://www.instagram.com/annawalus.art/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Gintarė Maskaliūnienė

Gintarė Maskaliūnienė

Malarka z Litwy

Nazywam się Gintarė Maskaliūnienė i jestem artystką z Litwy. Urodziłam się (1988) i wychowałam we wsi Išlaužas. Ukończyłam kierunek malarstwo na Akademii Sztuk Pieknych w Wilnie, gdzie uzyskałam tytuł licencjata (2010), a później magistra (2012) malarstwa. Od 2016 roku jestem członkinią Lithuanian Artists Union. Moja technika malarska charakteryzuje się lekkością. W pracach mieszam techniki malarstwa kredkami i farbami olejnymi. tematem który interesuje mnie najbardziej, jest relacja pomiedzy zwierzętami domowymi a ludźmi w kontekście nowoczesnego świata. Organizuje wystawy indywidualne, uczestnicze w wystawach grupowych na Litwie i za granicą od 2008 roku.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Podobało mi się malowanie bardzo różnych scen. Dużo sie nauczyłam podczas tej pracy.

https://www.instagram.com/ginmar_art?igsh=MTQyZ2kxNW01NjRsMg==


Poprzedni
Natępny
Wstecz

Alexey Glazunov

Malarz z Ukrainy

Urodzony 14 kwietnia 1984 roku, w Kijowie. W 2008 roku ukończył NAOMA uzyskując tytuł magistra. Członek Narodowego Związku Artystów Ukrainy od 2014 roku. Uczestniczył w malowaniu murali w Monastyrze Zverinetskim w Kijowie, "Żywe Źródło" w Odesie oraz Monastyry Nowa Jerozolima  w Istrze.

W śród osiągnięć znajdują się:
• 2014: Złoty medal od prezydenta Palestyny Mahmouda Abbasa za projekt "Serce Pokoju".
• 2016: Uznanie Metropolity Odeskiego i Izmaila Agafangela za wkład w kulturę (malowidła świątynne w Nerubaiskoe).
• 2017: Uczestnictwo w wystawie "Źródło Kreatywności", Pekin.
• 2018, 2019: Finalista 13. i 14. Międzynarodowego Konkursu ARC Salon z obrazami "Pegaz i Eos, Bogini Świtu" oraz "Czas".
• 2019: Obraz "Mały Architekt" był finalistą międzynarodowego konkursu Portrait Now!2019, wystawionego w Muzeum Zamku Frederiksborg (narodowa galeria portretowa).
• 2021: Nagrodzony przez szefa Administracji Rejonu Peczerskiego za wkład w kulturę ukraińską.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Dobrze było zdać sobie sprawę z tego, że sztuka i malatrstwo mogą stać się czymś więcej, kiedy obrazy stawały się częścią kinematograficznego dzieła.

http://www.alexeyglazunov.com
https://www.instagram.com/alexeyglazunov_art

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Nina Drab

Malarka z Polski

Nina Drab – urodzona w 1995 r. w Radomiu. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracuje jako konserwator w Pracowni Konserwacji Dzieł Sztuki w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Oprócz konserwacji zajmuje się również malarstwem. Wykonuje głównie portrety oraz kopie dzieł sztuki. Jest laureatką wielu stypendiów i konkursów. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej dzieła znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie. W 2023 r. została laureatką stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Co najbardziej podobało Ci się w pracy przy filmie "Chłopi".
W pracy nad filmem "Chłopi" najbardziej podobał mi się sam proces twórczy oraz konfrontacja z noblowską powieścią wielkiego polskiego pisarza Władysława Reymonta, która po przeszło stu latach nadal inspiruje kolejne pokolenia Polaków.

https://www.instagram.com/nina.drab/
https://www.facebook.com/nina.drab.RiM

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Maria Kola

Maria Kola

Malarka z Polski

Maria jest absolwentką kierunku Konserwacja Dzieł Sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Toruniu, ze specjalizacją restauracji malarstwa. Dyplom magisterski obroniła z wyróżnieniem. W roku 2021- 2023 malowała ujęcia do filmu animowanego Chłopi. Obecnie kontynuuje swoją twórczość ze szczególnym uwzględnieniem malarstwa olejnego. Specjalizuje się w malowaniu kopii malarskich, ale jej ulubionymi stylami malarskimi, w których również tworzy, są style współczesne. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Codzienna praca rozwijałjąca moje hobby i przebywanie w artystycznym środowisku z innymi utalentowanymi ludźmi.

https://www.instagram.com/marysiacola?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igsh=ZDNlZDc0MzIxNw==

https://www.tiktok.com/@marysiacola

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Saulius Rudzikas

Malarz z Litwy

Urodzony w 1965 roku w Druskiennikach.
W latach 1980-1984 studiował w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych im. S. Žukasa w Kownie.
W latach 1987-1992 studiował w Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych.
W latach 1994-2013 pracował jako nauczyciel w Szkole Sztuki im. V. K. Jonynasa w Druskiennikach.
Od 1996 roku członek grupy artystycznej "Kopėčios".
Od 2001 roku członek Związku Artystów Litewskich.
Od 2011 roku prezydent Stowarzyszenia Artystów Druskienników.
Organizuje wystawy indywidualne oraz uczestniczy w wystawach zbiorowych, międzynarodowych sympozjach artystycznych, plenerach, zarówno w Litwie, jak i za granicą.
Jego prace zostały zakupione przez prywatnych kolekcjonerów w różnych krajach.
Zorganizował 15 wystaw indywidualnych w Litwie i za granicą.
Uczestniczył w ponad 50 wystawach zbiorowych w Litwie i za granicą.
Organizator 23 międzynarodowych plenerów, obozów twórczych, rezydencji artystycznych. Zaproszony uczestnik ponad 30 sympozjów artystycznych, plenerów, laboratoriów artystycznych w Litwie i za granicą.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
To było dobre i interesujące doświadczenie, nauka praktycznego tworzenia animowanych obrazów i rotoskopii. Proces łaczy umiejętności artystycznych i innowacje techniczne, co sprawia, że jest ciekawie.

www.rudzikas-saulius.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063467770079

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Kateryna Ocheredko

Kateryna Ocheredko

Supervisorka Animacji Malarskiej z Ukrainy

Vladimir Vinkić

Vladimir Vinkić

Supervisor Animacji Malarskiej z Serbii

Zofia Słupczyńska

Zofia Słupczyńska

Malarka z Polski

Tetiana Ocheredko

Tetiana Ocheredko

Malarka z Ukrainy

Lenka Krstić

Lenka Krstić

Malarka z Serbii

Mateusz Deryniowski

Mateusz Deryniowski

Malarz z Polski

Jelena Vezmar

Jelena Vezmar

Malarka z Serbii

Nina Puhar

Nina Puhar

Malarka z Serbii

Mariia Kovtunovych

Mariia Kovtunovych

Malarka z Ukrainy

Miljana Mitrović

Miljana Mitrović

Malarka z Serbii

Teodora Nikolić

Teodora Nikolić

Malarka z Serbii

Milena Brkovic

Malarka z Serbii

Biserka Petrovic

Biserka Petrovic

Supervisorka Animacji z Serbii

Hanna Dobrodii

Malarka z Ukrainy

Sofija Bulog

Sofija Bulog

Malarka z Serbii

Marta Krasowska

Marta Krasowska

Malarka z Polski

Martina Koljenšić

Martina Koljenšić

Malarka z Serbii

Oleksandra Voronina

Oleksandra Voronina

Malarka z Ukrainy

Mariusz Maksel

Malarz z Polski

Klaudyna Hady

Klaudyna Hady

Malarka z Polski

Adam Szymczak

Painter

Agata Wojciechowska

Painter

Agnieszka Korzeniowska

Painter

Aistė Kanapickaitė

Painter

Aleksandar Siker

Aleksandar Siker

Painter

Aleksandra Chrabąszcz

Aleksandra Chrabąszcz

Painter

Aleksandra Đukić

Aleksandra Đukić

Painter

Aleksandra Młynarska

Aleksandra Młynarska

Painter

Aleksandra Siudek

Painter

Alexander Zhylnikov

Painter

Alicja Kajtanowska

Alicja Kajtanowska

Painter

Alicja Twarowska

Alicja Twarowska

Painter

Alla Urban

Painter

Ana Čavić

Painter

Anastasia Kurkova

Anastasia Kurkova

Painter

Andrew Herring

Painter

Andrey Kovtunovych

Andrey Kovtunovych

Painter

Andrey Makedon

Andrey Makedon

Painter

Ann Capistrano

Painter

Anna Bashlykova

Painter

Anna Khomenko

Painter

Anna Kluza

Anna Kluza

Painter

Anna Waluś

Malarka z Polski

Antoni M. Frontczak

Painter

Anzhela Horodnyk

Anzhela Horodnyk

Painter

Arminas Liuima

Painter

Arseniy Kalashev

Arseniy Kalashev

Painter

Bartosz Armusiewicz

Painter

Boghdan Makarenko

Boghdan Makarenko

Painter

Bojana Torlak

Bojana Torlak

Painter

Chantal Boso

Chantal Boso

Painter

Christos Marmeris

Painter

Cristina Aguirre B.

Painter

Daiva Jasiukaitytė

Painter

Danylo Panchenko

Painter

Daria Muzychenko

Painter

Darko Aćimović

Darko Aćimović

Painter

Davud Turković

Davud Turković

Painter

Dominika Andrzejewska

Dominika Andrzejewska

Painter

Dominika Hofman-Armusiewicz

Painter

Dovilė Bagdonaitė

Painter

Draga Nikolić

Painter

Eglė Prokopavičiūtė

Painter

Elene Mashkulia

Painter

Esteban Farias

Painter

Ewelina Zając

Painter

Gabriela Hedjerci

Painter

Gintarė Maskaliūnienė

Gintarė Maskaliūnienė

Malarka z Litwy

Grėta Kurapkytė

Painter

Gustė Mergiūnaitė

Painter

Hana Esmat

Painter

Hanna Bahdanovich

Painter

Ilona Ryzhenko

Ilona Ryzhenko

Painter

Ira Hertsun

Ira Hertsun

Painter

Isidora Ivanović

Isidora Ivanović

Painter

Ivan Karol

Painter

Jessica Boas

Painter

Joanna Śmielowska-Jaremin

Joanna Śmielowska-Jaremin

Painter

Jolanta Spangevičiūtė

Jolanta Spangevičiūtė

Painter

Jovana Višnjić

Jovana Višnjić

Painter

Juan Gil Osorio

Painter

Julia Jarosz

Painter

Yuliia Spivakova

Yuliia Spivakova

Painter

Jūratė Kluonė

Painter

Justina Zigmantaitė

Justina Zigmantaitė

Painter

Justyna Wolf

Justyna Wolf

Painter

Katsiaryna Kaliada

Painter

Kaja Wasilewska

Painter

Kamila Michałowska

Painter

Karolina Belczyk-Behrendt

Karolina Belczyk-Behrendt

Painter

Karolina Michałowska

Painter

Katarzyna Rzędzian

Painter

Konstancja Bartoszewska

Konstancja Bartoszewska

Painter

Konstantin Fomin

Painter

Kristina Kurylo

Painter

Kseniia Breen

Painter

Lesia Lotysh

Lesia Lotysh

Painter

Lina Audzevičiūtė

Painter

Łukasz Gordon

Łukasz Gordon

Painter

Maciej Wichnowski

Maciej Wichnowski

Painter

Magdalena Wolf

Magdalena Wolf

Painter

Maja Tomaszewska

Maja Tomaszewska

Painter

Małgorzata Ciężak

Małgorzata Ciężak

Painter

Małgorzata Kornecka-Drąg

Małgorzata Kornecka-Drąg

Painter

Małgorzata Kuźnik

Painter

Małgorzata Zembko

Małgorzata Zembko

Painter

Małgorzata Lengiewicz

Małgorzata Lengiewicz

Painter

Maria Shepelenko

Maria Shepelenko

Painter

Maria Vernyhora

Painter

Marlena Jopyk

Painter

Marta „Sadalsuud” Czarnecka

Painter

Marta Łaszczyk

Marta Łaszczyk

Painter

Marta Murawska

Painter

Marta Wołczyk-Pik

Marta Wołczyk-Pik

Painter

Martyna Mulska

Martyna Mulska

Painter

Maryna Boiko

Maryna Boiko

Painter

Mayra Hernandez Rios

Mayra Hernandez Rios

Painter

Melis Hacibeyoglu

Painter

Michał Janicki

Painter

Mindaugas Ratavičius

Painter

Monika Marchewka

Painter

Mykola Dovgan

Painter

Nađa Jovanović

Nađa Jovanović

Painter

Natalia Sluka

Natalia Sluka

Painter

Nataša Kekanović

Nataša Kekanović

Painter

Nina Puhar

Painter

Norbert Tadeusz Zadora-Dyrda

Norbert Tadeusz Zadora-Dyrda

Painter

Oksana Bas

Painter

Oleksandra Korshunova

Painter

Oleksiy Glazunov

Painter

Olena Gulyak

Painter

Olena Mishyna

Olena Mishyna

Painter

Olena Tronina

Painter

Olga Królak

Painter

Olha Nakhodova

Painter

Oskaras Dainovskis

Painter

Piotr Dominiak

Painter

Rita Anskaitienė

Rita Anskaitienė

Painter

Rory Thompson

Painter

Rudolf Faja

Rudolf Faja

Painter

Ruslan Medintsev

Painter

Rūta Matulevičiūtė

Painter

Aleksandra Sidorets

Aleksandra Sidorets

Painter

Sebastian Diaz

Painter

Sergey Kushanov

Painter

Setareh Goodarzi

Setareh Goodarzi

Painter

Anaida Shigirt

Anaida Shigirt

Painter

Sofiia Priadko

Sofiia Priadko

Painter

Suzana Dželatović

Painter

Taras Kopanskyi

Painter

Teodora Dragan Nikolić

Teodora Dragan Nikolić

Painter

Teodora Pavković

Teodora Pavković

Painter

Tijana Mrvošević

Tijana Mrvošević

Painter

Valentyn Bolilyi

Painter

Veronika Mahas

Painter

Victoria Nevolia

Painter

Vilija Dabkevičienė

Painter

Vitalina Forostovets

Painter

Waldemar Wesołowski

Painter

Wendy Herrera

Painter

Weronika Adamska

Weronika Adamska

Painter

Władysław Pitala

Władysław Pitala

Painter

Yaroslav Svirniak

Yaroslav Svirniak

Painter

Yuliia Ilkaieva

Painter

Yulia Oleksenko

Painter

Yuriy Kopansky

Yuriy Kopansky

Painter

Zorica Šišović

Painter

Zuzanna Rudkowska

Painter

Zvezdana Mutapović

Painter

Alexey Glazunov

Malarz z Ukrainy

Nina Drab

Malarka z Polski

Maria Kola

Maria Kola

Malarka z Polski

Saulius Rudzikas

Malarz z Litwy

Kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość e-mail.

ADRES
Breakthru Productions Sp. z o.o.
Cieszyńskiego 15-17
81-881 Sopot

TELEFON
+48 58 333 47 33

E-MAIL
office@breakthrufilms.pl