Wybierz język:
PLEN
09.04.2020

Rozpoczynamy prace nad Chłopami!

Rozpoczynamy prace nad Chłopami!

BreakThru Films – studio animacji znane z przełomowych, artystycznych i osiągających komercyjny sukces filmów animowanych rozpoczyna prace nad nowym projektem. Chłopi Doroty Kobieli to film oparty na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta o tym samym tytule, ukazującej życie na wsi na przełomie XIX i XX wieku.  

 

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i młodej dziewczyny Jagny. Pięknej, tajemniczej młodej kobiety, która wymyka się ciasnym ramom małej społeczności. Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile. – dodaje Dorota.

 

Film Chłopi zostanie zrealizowany w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – Twój Vincent.

 

Początkowo nakręcimy film z aktorami, by później każdą klatkę namalować jako oddzielny obraz olejny. Do stworzenia filmu wykorzystamy autorski pomysł stacji PAWS (ang. Painting Animation Work Stations), które łączą w sobie aparat i rzutnik z komputerem oraz monitorem. Dzięki takiej technice możliwe jest ujednolicenie animacji oraz usystematyzowanie pracy malarzy. - wyjaśnia Tomasz Wochniak, szef studia BreakThru Films.

 

Monumentalne dzieło Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi i malowniczymi opisami przyrody. Film zostanie zrealizowany w oparciu o malarstwo okresu Młodej Polski, które idealnie odda nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc, czy Leon Wyczółkowski.  

 

Premiera filmu planowana jest na 2022 rok.

 

Reżyserka i scenarzystka – Dorota Kobiela

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pomysłodawczyni, współautorka scenariusza, reżyserka i montażystka filmu Twój Vincent. Film powstawał z udziałem ponad 100 malarzy z całego świata. Ta pierwsza pełnometrażowa animacja malarska na świecie zdobyła między innymi: Europejską Nagrodę Filmową za najlepszy film animowany, główną nagrodę w konkursie filmów animowanych na 20 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju, Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej — Orzeł za najlepszy montaż i scenografię oraz ponad 40 innych nagród na całym świecie. Film został nominowany do tak prestiżowych nagród, jak Oscar®, BAFTA, Złote Globy; cieszył się również dużą oglądalnością na całym świecie, jako pierwsza w historii polska produkcja, przekraczając 40 mln dolarów w światowym box office. Dorota jest członkinią Amerykańskiej, Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej. Pracuje w komisji artystycznej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 

Od 10 lat jest związana zawodowo ze studiem Breakthru Films. 

 

Producent – BreakThru Films studio

BreakThru Productions Sp. z o.o. zostało założone przez producentów: Hugh Welchmana oraz Sean Bobbitta w 2012 roku.  Znane jest z przełomowych, artystycznych i osiągających komercyjny sukces filmów animowanych; m.in. Piotrusia i Wilka nagrodzonego ponad dwudziestoma nagrodami w tym Oscara® w kategorii najlepsza animacja krótkometrażowa.

Ostatnia produkcja studia Twój Vincent zdobyła światowy sukces, jak i liczne nagrody na festiwalach filmowych: pierwszą nagrodę za Najlepszy Film Animowany w ocenie Europejskiej Akademii Filmowej oraz była nominowana do Oscarów®, BAFTA, oraz Złotych Globów jako Najlepszy Film Animowany.

 

Współscenarzysta – Hugh Welchman

Absolwent Uniwersytetu Oxfordzkiego, brytyjskiej National Film and Television School. Wyprodukował 16 filmów krótkometrażowych i dwa filmy pełnometrażowe dla studia Breakthru Films, zdobywając ponad 60 nagród na międzynarodowych festiwalach, w tym Oscara® za najlepszą animację krótkometrażową w 2008 roku za film Piotruś i Wilk oraz Europejską Nagrodę Filmową za Twojego Vincenta w kategorii najlepszy film animowany.  

Wstecz
Starsze aktualności
Urodziny
11.04.2024

Urodziny

Czytaj więcej
09.04.2024

"CHŁOPI" dostępni online w UK i Stanach

Czytaj więcej
Pokazy filmu CHŁOPI na świecie
16.02.2024

Pokazy filmu CHŁOPI na świecie

Czytaj więcej

Kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość e-mail.

ADRES
Breakthru Productions Sp. z o.o.
Cieszyńskiego 15-17
81-881 Sopot

TELEFON
+48 58 333 47 33

E-MAIL
office@breakthrufilms.pl